Basketbollisti i NBA-së arrestohet në aeroport për posedim droge

Basketbollisti amerikan, Iman Shumpert është arrestuar për shkak të posedimit të një sasie të drogës, më saktësisht të llojit marihuanë në çantën e tij në aeroportin “Dallas/Fort Worth International Airport”.

Lajmin e ka bërë të ditur “TMZ Sports”.

Ish-basketbollisti i NBA-së, i cili aktualisht është lojtar i lirë, po planifikonte të fluturonte nga Dallasi për në Los Angeles të shtunën, kur u ndal nga sigurimi.

Shumpert e pranoi para policisë së ajo që ishte gjetur në çantën e tij ishte një sasi e marihuanës.

Ai më pas u arrestua dhe akuzohet për krim.

32 vjeçari rrezikon burg deri në 2 vjet dhe gjobë prej 10 mijë dollarësh.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Close