“Nuk kemi frikë nga askush!” Trajneri i Serbisë nuk njeh limite, sfidon ashpër Brazilin

“Ne nuk kemi frikë nga askush në botë, edhe nëse është Brazili. Seleçao është një ekip i madh. Çfarë do të bëj nëse ata luajnë me katër sulmues? Përgjigjja ime është: kush do të luajë në mbrojtje? Por nuk është e rëndësishme se si luan Brazili, për mua është e rëndësishme si luan Serbia”.

Këto janë fjalët e trajnerit të Serbisë Dragan Stojkovic. Kreu i pankinës ballkanase nuk trembet nga një ekip që është pretendente për të arritur te trofeu.”Brazili është favorit, sigurisht, por ne jemi fokusuar në cilësitë tona dhe duam të tregojmë një Serbi të madhe.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Close