Hyn në fushën e Roland Garros dhe ndërpret gjysmëfinalen, mesazhi i tifozes habit teleshikuesit

Turneu Roland Garros është detyruar të ndalojë në gjysmëfinalen mes Marin Cilic dhe Casper Ruud pasi një vajzë shkoi në fushë dhe u lidh në rrjetë. Në bluzen e saj lexohej: “Na ka mbetur vetëm 1028 ditë”.

Një mesazh ndoshta mjedisor. Për arsye sigurie dhe ndërsa vajza po largohej, dy gjysmëfinalistët, Casper Ruud dhe Marin Cilic, u larguan nga pista për arsye sigurie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Close