Zyrtare: Guardiola zgjat kontratën me City-n

Pep Guardiola ka rinovuar deri në vitin 2025 me skuadrën Manchester City.

“Nga dita e parë kam ndjerë dicka speciale këtu. Nuk mund të gjej vend më të mirë. Ende kam ndjenjën që ka ende për tu arritur së bashku dhe kjo është arsyeja pse dua të qëndroj dhe të luftoj për më shumë trofe” u shpreh Guardiola.

Pep Guardiola është trajneri i vetëm në histori të Premierligës, jo anglez, që fiton katër trofte radhazi. Klubi i tij momentalisht renditet në vendin e dytë, 5 pikë më pak se Arsenali që gjindet në vendin e parë. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Close