Vdes 19 vjeçari amerikan, cilësohej si e ardhmja e basketbollit

Një nga talentet më të mëdhenj të basketbollit amerikan humbi jetën në aksident komunikacioni.
Nëntëmbëdhjetëvjeçari Terrence Clarke ka ndërruar jetë në një aksident automobilistik të enjten në Los Angeles.

Sipas asaj që raportohet, djaloshi supozohej të ishte ylli i ardhshëm i ligës NBA, ku edhe u stërvit me Bostoni Celtics, pas së cilës duke u kthyer u ndesh me një makinë tjetër, pas së cilës ai u përplas me një mur betoni.
Basketbolli amerikan dhe botëror janë të tronditur nga ky lajm. /Insporti.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close