Ardian Nuhiu largohet nga Drita e Gjilanit

Përmes një konference të jashtëzakonshme, skuadra e Dritës ka njoftuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Ardian Nuhiu.

Kjo ndarje pas katër vitesh me trajnerin erdhi pas eliminimit nga Kupa e Kosovës pa humbjes nga Liria.

Trajneri ka thënë se vendimi është marrë nga presidenti i klubit dhe ka një marrëveshje të dyanshme.

Është marrë vendim nga drejtuesit që duhet të ndërprehte bashkëpunimi, është një vendim i prerë i dyanshëm me drejtuesit e klubit”, ka thënë Nuhiu.

Nuhiu me Dritën ka fituar një titull të Superligës. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Close