Transferim bombastik në NBA, një veteran nënshkruan marrëveshjen me vlerë 212 milionë dollarë

Paul George, ylli i NBA ka përfunduar kontratën e tij me Clippers. Basketbollisti ka arritur një marrëveshje me Sixers për katër sezonet e ardhshme, për të cilën do të fitojë 212 milionë dollarë , maksimumi. kontrata e vendosur në marrëveshjen e Ligës.

George rikthehet në Konferencën Lindore për të formuar një ‘treshe të madhe’ të frikshme me Joel Embiid dhe Tyrese Maxey me të cilët skuadra e Philadelphias do të tentojë titullin.

49.2, 51.7, 54.1 dhe 56.5 milionë dollarë janë vlerat e pagave të George tek skuadra e re. Clippers lëshoi ​​një deklaratë të dielën duke thënë se George u kishte thënë atyre se kishte në plan të nënshkruante me një ekip tjetër.

George është një nga tetë lojtarët që kanë bërë të paktën nëntë skuadra All-Star që nga hyrja në ligë, së bashku me LeBron James, Kevin Durant, Stephen Curry, LeBron James, Chris Paul, Russell Westbrook dhe Anthony Davis.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Close