Ter Stegen dërgon Barcelonën në finale të Supër Kupës së Spanjës

Ndeshja mes Real Sociedad dhe Barcelonës përfundoi me rezultat të barabartë 1-1 në kohen e rregullt. Në këtë ndeshje, u pa shumë mungesa e yllit të Barcelonës, Lionel Messin, i cili mungoi për shkak të një lëndimi.

Edhe vazhdimet në anën tjetër nuk sollën diçka të re, kështu që ndeshja vazhdoi për në penalti.

Arsyea kryesore pse Barcelona fitoi këtë ndeshje në penalti ishte falë pritjeve të portierit Ter Stegen, i cili u tregua i jashtëzakonshëm.

Në anën tjetër, për blaugranët shënuan Dembele, Pjanic dhe Riqui Puig penaltinë vendimtare. Ndërsa, për Real Sociedad shënoi Merino dhe Adnan Januzaj.

Barcelona do të pres fituesin e ndeshjes Real Madrid dhe Athletic Bilbao për të mësuar kundështarin në finale./Lajmi.net/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close