Talenti i NBA refuzon të luaj Serbinë – Babai i ka lindur në Prishtinë

Deni Avdija është një prej basketbollistëve më me perspektivë në Evropë.

19 vjeçari luan në NBA te Washington Wizards dhe ka zgjedhur të përfaqësoj Izraelin.

Ai është djali i Zufer Avdijajt,  ish basketbollistit të njohur, transmeton Indeksonline.

“Babai im është nga Kosova, ka lindur në Prishtinë. Ai ishte legjendë e basketbollit në ish Jugosllavi. Ai më ka thënë që të mendojë mirë zgjedhjen time por unë kam vendosur që të përfaqësoje Izraelin” ka thënë Avdija.

Në të kaluarën, Deni Avdija ka luajtur për Crvena Zvezdën, ndërsa depërtojë në tregun evropian përmes Maccabi Tel Avivit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close