Kryevepër në futsall: Lojtarët e Barcelonës pësuan një gol, me topin që nuk preku tokën fare (VIDEO)

Disa qindra tifozë të futbollit të Cordobës panë një gol të shkëlqyeshëm nga Kazuya Shimizu kundër Barcelonës. Shimizu goditi me mjeshtëri me një “goditje karate” në mënyrë që një pasim nga portieri me dorën e tij të kthehej në një gol kryevepër, përcjell lajmi.net.

Topi përfundoi në rrjetë pa prekur tokën.

Cordoba fitoi këtë ndeshje me 3:1. Goli i Shimizu ishte për epërsinë 2-0 dhe mund ta shikoni në 1:15 në video. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close