Ylli i NBA-së humbet durimin dhe shtyn gjyqtarin

Utah u mposhtë nga Phoenix me rezultat 96:106, por vëmendje mori basketbollisti i cili protestoi ashpr te gjyqtari.

Jordan Clarkson humbi durimin pasi topi doli jashtë dhe sipas tij, fajtori i vetëm ishte gjyqtari, shkruan “Zeri.info”.

Për këtë arsye, Clarkson e shtyu gjyqtarin.

Për këtë, ai mori një vërejtje teknike, pasi çdo kontakt me gjyqtarin është i ndaluar.

Clarkson u përpoq të shpjegonte se kjo nuk ishte e qëllimshme, por video nuk tregon këtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close