Shkruhet historia! Bregu i Fildishtë fiton Kupën e Afrikës

Kombëtrja e Bregut të Fildisht është shpallur kampion i Kupës së Afrikës.

Bregu i Fildisht si nikoqire mposhti në finalen e madhe Kombëtaren e Nigerisë me rezultatin 2:1, shkruan Indeksonline

Nigeria ishte e para që doli në epërsi me anë të Troost-Ekong, gol ky që u realizua në pjesën e parë në minutën e 38’të.

Nikoqirët ishin më të mirë në pjesën e dytë dhe me dy gola arritën të fitonin këtë super ndeshje.

Fillimisht shënoi Kessie që barazoi rezultatin në 1:1 dhe më pas Sebastien Haller për 2:1.

Kujtojmë që kjo është hera e 3-të që Bregu i Fildisht fiton titullin kampion të Kupës së Afrikës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Close