Përfundojnë ndeshjet e 1/8 të finales në Liga Europa, mësoni të gjitha rezultatet

Kanë përfunduar ndeshjet e 1/8 të finales së Europa League. Edhe pjesa e dytë e ndeshjeve ka sjellur befasira në kuadër të 1/8 të finales se Europa League.

Roma ka triumfuar ndaj Shakhtar Donetskut me rezultat të thellë. “Giallorossët” ishin nën kontroll gjatë tërë ndeshjes, Lorenzo Pellegrini shënoi min (23’) në pjesën e parë.

Në pjesën e dytë, El Shaarawy shënoi gol min (73’) dhe Gianluca Mancini min (77’).

Granada po befason në këtë garë, ata mposhtën skuadrën e Moldes.

Golashënuesit për spanjollët ishin, Molina min (26’) dhe Soldado min (76’).

Tottenham Hotspur ka mposhtur Dinamo Zagrebin. Lirim Kastrati u inkuadrua në min (64’) por nuk mundi të bënte dallimin.

Harry Kane shënoi min (25’) dhe (70’).

Rezultatet përfundimtare të ndeshjeve: Roma 3-0 Shakhtar Donetsk, Granada 2-0 Molde dhe Tottenham Hotspur 2-0 D.Zagreb.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close