Notat e lojtarëve, Holandë 1-2 Angli: Watkins dhe Palmer vlerësime të larta për pak minuta

Anglia ka kaluar në finale të Euro 2024, aty ku do të përballet me panjën më 14 korrik, pasi eliminoi Holandën me rezultat 2-1 në gjysmëfinale.Një pjesë e parë e bukur, pasi dy skuadrat luftuan dhe krijuan shumë me Xavi Simons dhe Harry Kane që shënuan golat. Ndeshja u vendos nga Ollie Watkins që shënoi në minuta shtesë për t’ia dhënë fitoren Anglisë.

Anglia si skuadër kishte vlerësim më të lartë sipas SofaScore me notën 7.06, ndërsa Holanda kishte notë të përgjithshme prej 6.72.

Harry Kane u vlerësua me notën 7.6, ndërsa Ollie ëatkins me 7.4 dhe Cole Palmer me 7.3, që u futën nga banka rezervë u vlerësuan shumë lartë.

Lojtari me notën më të lartë në ndeshje ishte Xavi Simons i Holandës me notën 7.7, ndërsa të tjetër ishin nën nivel.

Notat e lojtarëve të Holandës dhe Anglisë

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Close