Man.Utd vazhdon me fitore

Manchester Utd ka vazhduar me rezultate të mira dhe gradualisht i afrohet pozitës së katërt në Premier League në futboll. 

“Djajtë e kuq” kanë shënuar fitore në Birmingham, me rezultat 2:1 ndaj Aston Villës, në takimin e javës së 24-të.

Aston Villa zhgënjeu tifozët e vet duke pësuar humbje në finish.

Hojlund (17′) e McTominay (86′) shënuan për Manchester Utd dhe Douglas Luiz (67′) për Aston Villën.

Liverpooli kryeson me 54 pikë, pasojnë Manchester City 52, Arsenali 52, Tottenham 47, Aston Villa 46, Mancheter Utd 41 , Newcastle 36 pikë etj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Close