Djokovic – Medvedev, finalja e madhe e US Open

Janë mësuar finalesitet e finales së madhe te Grand slamit të tenisit, US Open, i cili mbahet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Finalja do të zhvillohet me serbit Novak Djokovic dhe tenistit rus, Daniil Medvedev.

Në gjysmëfinale, Medvedev mposhti kampionin në fuqi të US Open, Carlos Alcaraz me rezultat 3-1 në sete (7-6, 61- 3-6 dhe 6-3).

Në ndeshjen tjetër, Djokovic mposhti amerikanin Ben Shelton me rezultat 3-0 në sete (6-3, 6-2, 7-6).

Finalja e madhe e US Open zhvillohet ditën e diel më 10 shtator, më fillim nga ora 22:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Close