De Ligt shërohet nga COVID-19

Lajme të mira për Juventusin, pas Juan Cuadrados, tani edhe Matthijs de Ligt është rikuperuar nga virusi dhe do jetë i gatshëm për ndeshjen e nesërme ndaj Bolognas.

Matthijs de Ligt është shëruar nga COVID-19, sipas protokollit dhe testit molekular, ai ka rezultuar negativ.

“Lojtari është shëruar plotësisht, dhe nuk do ti përmbahet regjimit të izolimit. Ai do të jetë i grumbulluar për ndeshjen e nesërme”, thuhet në komunikatën e klubit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close