Thirrje raciste dhe parulla për Kosovën, momenti kur Egnatia ndërpreu ndeshjen (VIDEO)

Skuadra shqiptare, Egnatia mbrëmë u mposht minimalisht 1:0 ndaj Borac Banja Luka në ndeshjen e parë të UEFA Champions League.

Gjatë ndeshjes kishte shumë thirrje raciste, madje dhe parulla të vendosura për Kosovën.

Kur lojtarët shqiptarë i panë këto gjëra, shkuan te gjyqtari dhe e ndërpritën ndeshjen për disa minuta.

Megjithatë, gjyqtari riktheu lojtarët në fushë dhe ndeshja vazhdoi, ku skuadra nga Bosnja dhe Hercegovina shënoi në minutat e fundit me anë të Hrelja.

Shtëpia më e madhe e futbollit në Europë, UEFA pritet që t’i dënojë boshnjakët për këtë gjest josportiv dhe politik.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Close