Sot kthehet Championsi, Bayerni e pret Lazion e PSG-ja udhëton te Sociedadi

Sot kthehen dy duelet e kthimit në Champions League, ajo mes Bayern Munichut e Lazios dhe Real Sociedadit dhe PSG-së.

Bayerni, i cili kohën e fundit nuk po kalon në formë të mirë, e pret në shtëpi Lazion, e cila ndeshjen e parë e ka fituar me rezultat minimal prej 1-0.

Pavarësisht formës së dobët që po e tregon, Bayerni në ballafaqimin e dytë me Lazion shihet si favorit absolut.
Në anën tjetër, Sociedadi e pret PSG-në në “San Sebastian”, ku spanjollët kanë punë të vështirë ndaj francezëve.

Ndeshjen e parë, Parisi e ka fituar me rezultat solid prej 2-0, ndërsa në ndeshjen kthyese, Sociedadi shihet si favorit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Close