Australian Open: 15-vjeçarja Coco Gauff eliminon kampionen Naomi Osaka

Amerikania Coco Gauff e ka befasuar botën e tenisit dhe kampionen në fuqi, Naomi Osaka, duke u kualifikuar në raundin e katërt të Australian Open.

Tenistja 15-vjeçare shkëlqeu në Rod Laver Arena dhe arriti të fitonte në dy sete (6-3, 6-4) brenda 67 minutash.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close